چطوری طول عمر ظروف گرانیتی را افزایش دهیم؟

ساخت وبلاگ

یکی از مهمترین سوالات قابل تاملی که بسیاری از خریداران لوازم خانه و آشپزخانه باید به آن توجه ویژه داشته باشند، مدت زمان کارایی و عمر مفید لوازم پخت و پز همچون ظروف گرانیتی است. شاید شما نیز به این نکته پی برده باشید که هرچقدر قیمت کالایی بالاتر باشد، به همان نسبت کیفیت آن نیز بیشتر است. در واقع این طرز تفکر در میان جوامع بالخصوص دختران تازه عروس رایج بوده و می توان گفت که تا حدودی این امر صادق بوده و رابطه مستقیم بین کیفیت و قیمت وجود دارد. البته مهمترین عامل تاثیرگذار در مورد این موضوع، نحوه استفاده مصرف کننده از کالای مصرفی بوده و درصد زیادی از طول عمر کالا به این مقوله بستگی خواهد داشت. در واقع چنانچه اصول کلی که توسط تولید کننده محصول برای مصرف بهینه کالای مورد نظر به مشتریان خود ارائه می شود، اگر مورد توجه قرار گیرد، طول عمر کالای مورد نظر حداکثر بوده و عمر آن نیز به همان نسبت افزایشی می شود. در ادامه با هایپر جهاز باشید تا اطلاعات مهمی را در این زمینه به سمع و نظر شما برسانیم.

راه های افزایش طول عمر ظروف گرانیتی

برای اینکه طول عمر ظروف گرانیتی خود را تضمین کرده و برای مدت طولانی از آن استفاده کنید، رعایت یکسری نکات منجر به افزایش کارایی محصول موردنطر خواهد شد. این موارد و نکات عبارتند از

  1. اولین نکته مهمی که منجر می شود تا عمر ظروف گرانیتی افزایش پیدا کند، استفاده از آب و مایع ظرفشویی برای آب بندی کردن این دسته از ظروف برای مدت طولانی می باشد. زمانی که شما برای بار اول اقدام به تهیه این دسته از ظروف می‌کنید، باید آن را با مایع ظرفشویی نرم و همچنین آب مورد شستشو قرار دهید. پس از خشک شدن ظرف، مقداری روغن مایع در داخل آن ریخته و در مرحله بعد ظروف گرانیتی را بر روی صفحه شعله پخش کن بر روی حرارت مستقیم شعله گاز به مدت ۱۰ دقیقه قرار دهید. بعد از ۱۰ دقیقه شعله را خاموش کرده و به مدت ۲۴ ساعت از آن هیچ گونه استفاده ای نکنید. اکنون تابه یا قابلمه ای را در اختیار دارید، طول عمر آن بسیار بیشتر از ظروف دیگر شده و می توانید مدت زمان طولانی از آن بهره مفید ببرید.
  2. مورد بعدی که باید نسبت به آن توجه ویژه داشت، استفاده نکردن از ابزار های تیز و برنده همچون قاشق یل کفگیر فلزی برای برداشتن و یا هم زدن مواد غذایی است. همانطور که می دانید؛ بهره بردن از این اقلام برنده و تیز سبب کاهش سطح تفلون شده و پیشنهاد می کنیم که از موارد چوبی یا پلاستیکی بدین منظور استفاده کنید
  3. برای شستشوی ظروف گرانیتی سعی کنید از ابزارهای نرم همچون اسفنج و مایع ظرفشویی استفاده کنید تا آسیب جدی به دیواره های داخلی ظرف وارد نشود. گاها دیده می‌شود که خانم‌های خانه‌دا از سیم ظرفشویی برای پاک کردن پوشش داخلی گرانیت استفاده می کنند که این امر سبب آسیب جدی به طول عمر کالای مورد نظر خواهد شد.
  4. مورد آخر که شاید برای شما جالب به نظر برسد، پرهیز از سرد و گرم کردن ناگهانی ظرف گرانیتی است که متاسفانه تعداد کثیری از مردم نسبت به این موضوع واقف نیستند. زمانی که شما اقدام به تهیه غذا به وسیله ظروف پخت و پز می کنید, نباید آن را فورا در داخل آب سرد قرار دهید. این امر منجر به ایجاد شوک در لایه های تلفون شده و در آینده مصرف با آن را مشکل ساز می کند.

مجله خانه و آشپزخانه...
ما را در سایت مجله خانه و آشپزخانه دنبال می کنید

برچسب : ظروف گرانیتی, نویسنده : هایپرایران jahazsara بازدید : 1781 تاريخ : چهارشنبه 14 ارديبهشت 1401 ساعت: 22:43